Premiera nowej płyty w DK 13. Muz

Premiera nowej płyty w DK 13. Muz

Najpierw wiele godzin spędzonych na poznawaniu melodii i tekstów piosenek, następnie ciężka, ale i przyjemna praca w studio nagrań… i płyta gotowa. Jednak po wakacjach, zaraz od początku września „Serduszka” przygotowywały się bardzo intensywnie na wydarzenie, jakim był koncert - premiera płyty „Z Serduszkami przez świat” w Domu Kultury 13. Muz.

14 października o godz. 16.00 Sala kominkowa zapełniła się bardzo szybko, a najważniejszymi gośćmi byli rodzice i bliscy „Serduszek”, a także przyjaciele zespołu, bez których nie byłoby możliwe przygotowanie tego projektu. Swoją obecnością zaszczycił m. in. pan Mariusz Matuszewski - kompozytor i autor wielu aranżacji dla „Serduszek”, ks. Jarosław Staszewski - Kustosz Sanktuarium NSPJ oraz pan Waldemar Kulpa – dyrektor Domu Kultury 13. Muz.

Koncert stał się podróżą, w którą zabrała widzów prowadząca Marta Jankowska. Cała płyta „Z Serduszkami przez świat” to faktycznie podróż po wielu krajach, w których Serduszka śpiewały, również w językach danego miejsca. Na samym początku publiczność urzekła Alicja Barć, która wykonała na fortepianie utwór Chopina Polonez g-moll. Podczas wstępu do utworu Bo świat to my pojawiły się gwiazdy wieczoru z panią dyrygent Aleksandrą Kołecką na czele i rozpoczęły śpiew. Po przywitaniu gości, „Serduszka” zabrały wszystkich uczestników do słonecznej Italii na Plac św. Piotra w Rzymie przy śpiewie w języku włoskim La preghiera (Modlitwa). Kolejnym przystankiem były Wyspy Brytyjskie i dwa utwory w języku angielskim: Here I am to worship (Jestem tu by wielbić) i This I believe (Wyznanie wiary). Kolejny utwór był w języku greckim Di’ Efhon, bo w swojej liczącej prawie 30 lat historii „Serduszka” miały okazję śpiewać również w Atenach. Następne utwory były zaśpiewane w bardzo wdzięcznym języku, jakim jest włoski: Scusa Gesu (Przepraszam Jezu) i Santa Maria (Święta Maryjo). Żeby było głośniej i radośniej do składu koncertującego dołączył skład przygotowawczy i wspólnymi siłami „Serduszka” zabrały wszystkich do Hiszpanii w utworach Jesus eres genial (Jezu jesteś wspaniały) oraz  El Senior (Pan). Ponieważ „Serduszka” to jedna wielka rodzina, absolwentki „Serduszek”, a dziś niektóre z nich prywatnie Mamy, biorąc swoje dzieci na ręce, zaśpiewały utwór Jestem Mamą, który na płycie jest dedykowany Ali - córce pani dyrygent Aleksandry. Nie zabrakło wielkich wzruszeń, bo jakżeby inaczej mogło być.

Jak wiele pięknych emocji wywołały Serduszka wśród publiczności, najlepiej mogliby opowiedzieć uczestniczący w premierze. Dlatego młode artystki na czele z panią dyrygent Aleksandrą zostały nagrodzone bukietem róż i salwą oklasków. Za „Serduszkami” kolejne wspólne i piękne dzieło. Wielkie podziękowania otrzymali akustycy Grzegorz i Piotr, dziewczyny z Rectus Corda, kochani rodzice „Serduszek”, dyrektor DK 13. Muz pan Waldemar Kulpa, a także wszyscy, który przyczynili się do przygotowania i wydania płyty „Z Serduszkami przez świat”: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej, Kustosz Sanktuarium, indywidualni sponsorzy, firma Inlogic (inteligentne systemy instalacyjne), a także Miasto Szczecin, które po raz kolejny współfinansowało projekt „Serduszek”. Nie sposób nie wspomnieć o Radiu Szczecin, które objęło płytę patronatem i  wydawnictwu Hlondianum, w którym można internetowo kupić płytę. Kolejne koncerty promujące płytę odbędą się 25 października w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, a także 18 listopada w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. /J.Sz./   /ZDJĘCIA/